آكواريوم پارك شهر


طي جنگ تحميلي ايران و عراق، يك پناهگاه با دو ورودي اصلي در ضلع جنوب شرقي پارك شهر ساخته شد تا مردم بتوانند در صورت لزوم به آن هتل ديپلمات تهران پناه ببرند. پس از اتمام جنگ اين پناهگاه تغيير كاربري داد و با همت مسوولان به آكواريوم و هتل بلور نمايشگاه ماهي هاي آب شيرين تبديل شد. اين آكواريوم زير نظر معاونت امور اجتماعي منطقه 12 فعاليت مي كند و مردم مي توانند از آن بازديد كنند. همچنين در اين مكان امكان خريد انواع ماهي و لوازم آكواريوم نيز وجود دارد. آدرس : ضلع جنوب شرقي پارك شهردر اسفند ماه سال ۸۸ بخشي از پارك شهر تهران نيز به باغ هتل آفتاب تهران پرندگان اختصاص يافت تا مراجعان بتوانند به تماشاي اين موجودات بپردازند. اين باغ در ۳ قطعه با مساحتي بالغ بر ۴۳۶۲ مترمربع احداث شد و ساخت، محوطه سازي، فضاي سبز و بركه، حصاركشي، روشنايي و ... آن بالغ بر 1 ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال هزينه در بر داشت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

موزه صلح تهران


در بخشي از پارك شهر ساختماني به نام موزه صلح تهران ديده مي شود كه يكي از موزه‌هاي عضو شبكه بين‌المللي موزه‌هاي صلح به شمار مي رود. موزه هاي صلح با هدف ترويج فرهنگ صلح تاسيس مي شوند و تلاش مي كنند از طريق نشان دادن پيامدهاي ناگوار جنگ و خشونت و آثار زيان بار آن بر انسان‌ها و محيط زيست، جلوي اين پديده شوم را بگيرند. هتل مركزي تهران موزه صلح تهران در سال 1386 توسط اعضاي انجمن حمايت از قربانيان سلاح هاي شيميايي بنيان گذاري شده و تعدادي از قربانيان سلاح هاي شيميايي نيز به عنوان راهنماهاي موزه در آن فعاليت مي كنند. اين موزه تنها جايي براي تماشاي اشيا نيست و مي توانيد در آن به گفتگو با داغ ديدگان فيزيكي و روحي جنگ نيز بپردازيد و تجربه هاي تازه اي كسب كنيد. كاربرد سلاح هاي شيميايي در جنگ عراق عليه ايران و پيامدهاي آن موضوع مورد توجه در اين موزه است؛ اما موضوعات ديگري همچون بمباران اتمي هيروشيما و هتل مهرگان تهران ناكازاكي در ژاپن، جنگ‌هاي جهاني اول و دوم، كاربرد سلاح هاي ممنوعه در جنگ‌ها شامل بمب هاي خوشه‌اي، مين و سلاح هاي حاوي اورانيوم و آثار و عوارض هر كدام از اين سلاح ها نيز در موزه به چشم مي خورد. به جز ديدن ابزارآلات مورد استفاده در جنگ تحميلي ايران و عراق همچون ماسك‌هاي ضد شيميايي مي توانيد از امكانات ديگر موزه نيز استفاده كنيد كه عبارتند از: كتابخانه صلح، گالري هنر براي صلح، كارگاه هاي آموزشي، موزه مجازي و استوديوي ثبت تاريخ شفاهي.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پارك شهر تهران نخستين بوستان پايتخت


خيابان امام خميني تهران يكي از گذرگاه هايي است كه شما را به گشتي تاريخي و جذاب در تهران قديم فرا مي خواند و ديدني هاي بسياري را براي تان به نمايش در مي آورد. در ميان ساختمان هاي قديمي و جالب و موزه هايي كه در راستاي اين خيابان هتل توچال تهران قرار دارند، پارك شهر جاذبه اي بسيار متفاوت محسوب مي شود؛ جايي كه تنها يك بوستان معمولي نيست و بخشي از تاريخ تهران را در خود جاي داده است. اين پارك 25 هكتاري سال هاست كه در پايتخت جا خوش كرده و امروزه خاطرات بسياري از ساكنان قديمي اين شهر را زنده مي كند. پارك شهر قديمي ترين بوستاني است كه در تهران ساخته شده است و هنوز هم لحظات خوشي را براي تهراني ها رقم مي زند.  در ادامه با ما باشيد تا اين بوستان و امكاناتش را بيشتر بشناسيم... شايد امروزه اين پايتخت زيبا، شهري دود گرفته و شلوغ به نظر برسد؛ اما باز هم نمي توان زيبايي ها و ديدني هايش را ناديده گرفت. امروز مي خواهيم شما را با اولين رزرو هتل توچال تهران پارك اين شهر آشنا كنيم كه بارها و بارها نامش به گوش تان خورده و شايد از كنارش عبور كرده باشيد. مقصد امروزمان پارك شهر است كه در قلب تهران جاي گرفته و ساكنان اين شهر را به گشت و گذاري متفاوت فرا مي خواند. با كارناوال همراه باشيد و قدم در اين پارك بگذاريد تا لحظات خاطره انگيز و نوستالژيكي را تجربه كنيد...


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چهار ديواري تهران


در زمان هاي گذشته، لذت تماشاي چرخ ماهي ها در حوض فيروزه اي خانه ها يا لذت دور هم نشيني با دوستان و همسايگان آن قدر شيرين هتل ساسان تهران و جذاب بود كه كمتر كسي پايش را براي خوش گذراني به بيرون از خانه مي گذاشت. هنوز پاي ماشين هاي كوچك و بزرگ به اين وسعت به شهر باز نشده بود و كوچه ها مملو از بچه هايي بود كه براي بازي گرد هم مي آمدند. كم كم آن خانه هاي نقلي و حياط دار جاي شان را به خانه هايي مدرن تر با ظاهري متفاوت دادند؛ روز به روز به ارتفاع ساختمان ها اضافه شد و خاطره اي از شيريني آن روزها بر جاي گذاشت.  رشد روز افزون ساختمان ها و كم شدن فضاي سبز باعث شد تا در شهرها فضاهايي به نام پارك يا بوستان به وجود آيد. اين فضاها ايجاد شدند تا ساكنان اين ساختمان هاي بلند بتوانند براي لحظاتي از چهارديواري خانه هاي هتل شيان شان دور شوند و دنيايي متفاوت را لمس كنند. كلانشهر تهران از جمله شهرهايي بود كه اين روند را در طي زمان پشت سر گذاشت و پارك ها يكي پس از ديگري در آن به وجود آمدند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۲۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

باغ گياه شناسي ايران


يكي از مهم ­ترين و قديمي ­ترين مجموعه هاي جنگلي موجود در باغ گياه شناسي است كه عمليات اجرايي ايجاد اين مجموعه گياهي از سال ۱۳۵۱ آغاز  هتل گلستان تهران گرديده و همچنان تلاش مي كنند تا گياهان علفي و چوبي مناطق جلگه اي و ميان بند ارتفاعات جنگلي­ خزر جمع آوري و كاشته شود . در اين قسمت ۶۴ گونه درختي و درختچه ­اي از ۲۹ تيره گياهي وجود دارند. تعداد كل درختان موجود در مجموعه رويشي خزر برابر با ۵۰۲۴ اصله مي باشد . وقتي وارد اين رزرو هتل مهر تهران قسمت از باغ مي شويد رطوبت هوا به دليل درياچه مصنوعي كنار اين مجموعه، بالا مي رود و با درخت هاي سبز و تو در تو انگار قدم به داخل جنگل هاي شمال ايران گذشته ايد. جالب توجه است كه حتي خاك اين ناحيه را از شمال ايران آورده اند .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هتل ورزش تهران و هتل فرودگاه امام خميني


هتل سه ستاره ورزش در قلب شهر تهران بزرگ با طراحي و دكوراسيون جديد و زيبا در خيابان حجاب خيابان فاطمي واقع شده است. هتل ورزش تهران داراي 24 واحد اقامتي با ظرفيت 59 تخت در انواع مختلف اتاق است و محيط رفاهي مناسب براي اقامت مهمانان  هتل ورزش تهران مهيا كرده است. همچنين داراي واحدهاي اقامتي 2 تخته، سه تخته، 4 تخته و سوئيت با كليه امكانات مطلوب هتل هاي 3 ستاره مي باشد و همچنين دسترسي آساني به مراكز تجاري و وسايل نقليه عمومي دارد. هتل ورزش با دارا بودن امكاناتي از قبيل رستوران و كافي شاپ با غذاها و نوشيدني هاي متنوع، مجموعه ورزشي شامل استخر، سونا و جكوزي، سالن پذيرايي چند منظوره، پاركينگ اختصاصي و همچنين اينترنت پرسرعت آماده پذيرايي از ميهمانان گرامي خود مي باشد . هتل ورزش اقامتگاهي مناسب  براي كساني است كه به دنبال اقامتي خوب و كم هزينه در تهران هستند. اين هتل از بهترين  هتل فرودگاه امام خميني سه ستاره مي باشد كه در مركز شهر تهران در خياباني كم تردد واقع شده است. هتل ورزش در نزديكي مراكز تجاري، موزه فرش و موزه هنرهاي معاصر قرار دارد و خدمات هتل ورزش تهران و امكانات خوبي را به مسافران ارائه مي دهد. سالن جلسات هتل آماده ميزباني مهمانان جهت برگزاري هرگونه مراسم و نشست‌ها است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هتل جهانگردي شمشك


هتل جهانگردي شمشك جا گرفته در كوههاي سر به فلك كشيده البرز مركزي در نزديكي پايتخت است.در زمستانهاي زيبا و پوشيده از برفش مي توانيد در هتل جهانگردي شمشك محوطه هتل از تله كابين و تله اسكي بيشترين لذت را از سفر خود هتل جهانگردي شمشك ببريد.هر چند در زمستان هتل فاقد پاركينگ است و به دليل مسير برفي و لغزنده آن براي رسيدن به هتل بايد از راه پله استفاده كنيد، ولي ارزش اين را دارد كه براي لذت بردن از مجموعه پيست و تفريحي دربندسر و تله كابين ديزين كه در نزديكي هتل قرار دارد، سري به اين منطقه تفريحي و ورزشي بزنيد. تابستان هاي هتل شمشك بسيار زيبا و داراي آب وهواي دلپذيري است كه مي توانيد براي فرار از شهرهاي شلوغ و آلوده به اين هتل آمده و هتل جهانگردي شمشك در اين هتل سفري به ياد ماندني را براي خود رقم بزنيد.اين مجموعه اقامتي در هتل جهانگردي شمشك يكي از مناطق بكر و طبيعي اين منطقه قرار دارد و طي ساليان گذشته با وجود ساخت و ساز منطقه ،موقعيت خود را حفظ كرده است. آب و هواي اين منطقه در تمام فصول سرد است و منطقه ييلاقي به شمار مي رود.  هتل جهانگردي شمشك داراي 11 اتاق 2 تخته، سه سوئيت 4 تخته و يك سوئيت ويژه 4 تخته است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

محله عودلاجان تهران


در محله ي عودلاجان تهران، در محور تاريخي - فرهنگي - تجاري امام زاده يحيي، در دوره قاجار حمامي به دست دو بانو احداث شد كه اهالي اين محل و محله هاي اطراف به آن مي رفتند و غبار و خستگي بدن را مي شستند. اين حمام پس از گذشت سال ها هتل فردوسي تهران و تغييرات فراوان، پابرجا و بر خلاف ساير هم نوعانش از گزند آسيب در امان مانده است. اقبال خوب اين حمام سبب شد تا آن را مرمت و بازسازي كنند و به يك مكان گردشگري در محله قديمي تهران تبديل شود. حمام نواب در سال ۱۳۸۵ در فهرست آثار ملي به ثبت رسيد و پنج سال پس از آن به به همت شهرداري منطقه ۱۲ تهران و اتحاديه صنايع دستي كشور و سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان به مركز صنايع دستي شهر تهران تغيير كاربري داد.كاربري اصلي اين حمام در سال ۹۰ تغيير كرد و به هتل جهانگردي ميگون خانه هنر و صنايع دستي و رستوران تبديل شد. شما مي توانيد صنايع دستي شهرهاي مختلف ايران را در اينجا مشاهده و خريداري كنيد. همچنين يك روز به يادماندني را در رستوران حمام نواب در كنار دوستان و همراهان خود تجربه كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

حمام نواب تهران


امروز حمام براي ما، محلي است براي پاكيزگي تن و زدودن غبار از جسم؛ اما در گذشته حمام ها عمومي بوده و  علاوه بر نظافت، مردم همديگر را ملاقات مي كردند و از اخبار محل با خبر مي شدند. گاه اتفاقاتي جالب و ميمون هم در اين ديدارها مي افتاد، مثلا خانواده هتل تاج محل تهران اي براي پسر خود، دختري را مي پسنديدند و ... حمام هاي قديمي بسيار باصفا و بزرگ بودند و برخي از آن ها تزييناتي چون كاشيكاري و نقاشي و كاربندي و... داشتند؛ از اين حمام ها تعداد بسياري تخريب شده؛ اما برخي ديگر تا به امروز باقي مانده و تغيير كاربري داده اند و به موزه، فروشگاه، رستوران و... تبديل شده اند. در تهران نيز در اواخر دوره قاجار تعداد ۱۸۲ حمام وجود داشته كه امروز تنها تعداد اندكي از آن باقي مانده. حمام نواب در منطقه ۱۲ تهران، يكي از بناهايي است كه بازسازي و به خانه هنر و صنايع دستي تبديل شده است. كارناوال امروز به بازديد حمام نواب مي رود و همراهان خود را با يكي از جاذبه گردشگري تهران آشنا مي كند.تا به حال نام بازارچه حمام نواب را شنيده ايد؟ اين نام بازارچه اي معروف و قديمي در هتل تاج محل تهران خيابان ري، كوچه "دردار غربي" است. قديمي هاي ساكن اين محل به خوبي از حال و هواي اين بازاچه و حمام مشهور نواب تعريف مي كنند. در گذشته حمام به شكل امروزي نبود و در برخي محله ها يك حمام عمومي با معماري خاص توسط خيري ساخته مي شد تا مردم از آن استفاده كنند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۳۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

درياچه تار تهران


اين دو درياچه در منطقه اي كوهستاني قرار دارند و در فصول گرم سال با آب و هواي خنك از شما پذيرايي مي كنند.با پشت سر گذاشتن مسيري كوهستاني و سنگلاخي، در نزديكي شهرستان دماوند به درياچه اي مي رسيم كه با آب شيرين خود طعمي تازه به طبيعت هتل اوين تهران بخشيده است. نام اين درياچه تار مي باشد و به عنوان يكي از ديدني ترين جاذبه هاي طبيعي استان تهران به شمار مي رود. درياچه تار در مدخل كوه و در ارتفاع ۲۵۰۰ متري از سطح دريا قرار دارد و از شمال غرب به جنوب شرق كشيده شده است.  بيشترين طول اين درياچه لوزي شكل ۱.۳ كيلومتر مي باشد و به طور ميانگين ۴۰۰ متر عرض دارد. حوزه آبخيز درياچه تار ۴۶.۱۰۹۷ هكتار مي باشد. در فصول پر آبي عمق آب به ۵۰ متر است اما در فصول كم آبي به ۴۰ متر مي رسد. با نيم ساعت پياده روي از شرق درياچه تار ، درياچه ي ديگر موسوم به هوير با عمق ۱۵ متر ديده مي شود كه مساحت حوزه آبخيز آن ۱۳.۶۷۶ هكتار مي باشد. درياچه هاي تار و هوير مانند دو فرزند طبيعت هستند كه در فاصله ي ۵۰۰ متري از هم قرار دارند و كوه هاي هتل طوبي تهران البرز از آنها ميزباني مي كنند. درياچه ي هوبر به طور ميانگين داراي ۹۰۰ متر طول و ۱۵۰ عرض مي باشد و توسط كوهي موسوم به كوه دوبرار از درياچه تار جدا شده است.ماهيگيري در درياچه تار تفريحي لذت بخش است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۲۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |