شيب پيست تهران


 همچنين؛ در شهريور سال ۱۳۷۵ با انجام يكسري تغييرات در شيب و مسير پيست، فدراسيون جهاني اسكي، پيست اسكي شمشك را پيست اسكي بين المللي معرفي كرد.فعاليت پيست اسكي شمشك همه ساله از اوايل آذرماه شروع و تا اواسط فرودين هتل آپارتمان ايده آل تهران ادامه مي يابد.هواي مطلوب اين منطقه همچنين نزديكي آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسياري از توريستهاي داخلي و خارجي گرديده . در ضمن هنگام فصل زمستان پيست شب اسكي شمشك با وجود نورافكنهاي زرد رنگ محيطي جذاب و ديدني را فراهم آورده تا اسكي بازان بتوانند تا پاسي از شب نيز به اسكي كردن بپردازند با اينحال فعاليت ورزشي پيست فقط محدود به فصل سرما و زمستان نمي شود بلكه در هتل بستان تهران فصل تابستان نيز محل مناسبي براي تفريح و ورزش محسوب مي شود. از امكانات رفاهي اين پيست مي توان به ۲ هتل و ۴ رستوران اشاره كرد. همچنين يكي از رستوران هاي شمشك در قله قرار دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پيست اسكي تهران


در حال حاضر پيست اسكي ديزين داراي ۴ تله كابين شاله، قله، دره و چمن، ۲ تله سيژ قله و چمن، ۷ تله اسكي بشقابي شامل: دوبل ماير، هتل حجاب تهران سي چال، گوزني، پشت ويل، مبتدي و چمن و 1 تله اسكي چكشي مي باشد. از ديگر پيست هاي ديزين مي توان به پيست اسنو پارك، پيست يو، پيست مبتدي و پيست چمن اشاره كرد. علاوه بر اين امكانات؛ امكانات ديگر موجود در اين پيست عبارتند از: ۲ هتل، ۱۹ كلبه، ۵ رستوران و مدرسه اسكي.بهترين زمان فصل اسكي در ديزين از اوايل آذرماه تا اواخر ارديبهشت ماه است. با اين حال فعاليت هاي پيست ديزين محدود به فصل زمستان نيست بلكه در فصل تابستان نيز علاقمندان مي تواند به فعاليت اسكي روي چمن بپردازند. اين هتل پارسي تهران پيست در فصل بهار و تابستان به علت وجود پيست اسكي چمن برنامه هاي آموزشي، تمرين و مسابقات در سطح استان، كشور و ميزباني رقابت هاي بين المللي، آسيايي و جهاني را برعهده دارد و همه ساله در اين منطقه شاهد برگزاري مسابقات جهاني اسكي روي چمن هستيم


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بازار بزرگ تهران


با وقف تيمچه ها و بازارچه ها بر آن مي افزايند، ناصرالدين شاه هم عمارتي بزرگ به سبك اپراخانه هاي فرنگ براي تغزيه و برگزاري مراسم رسمي در نزديكي آن مي سازد(تكيه دولت) و بزرگ ترين مسجد را در كنار آن برپا مي دارند (مسجد امام خميني) تا در نزديكي كاخ هاي سلطنتي، شهري شكل گيرد. بازار تهران مجموعه بازاري است قديمي واقع در منطقه 12 شهري مركز شهر تهران اين بازار در ميان خيابان‌هاي مولوي در جنوب، سيروس (مصطفي خميني) در شرق هتل شهر تهران ، بوذرجمهري (پانزده خرداد) در شمال وخيام در غرب قرار گرفته است. در تقاطع اين خيابان‌ها ميدان اعدام يا محمديه، چهارراه مولوي و چهارراه سيروس قرار گرفته‌اند. ميدان پانزده خرداد در بيرون از محدوده بازار و سبزه ميدان در محدوده بازار قرار گرفته است. از گذرهاي اصلي درون بازار مي‌توان از گذر لوطي صالح نام برد. سر توماس هربرت، در سفرنامه خود در سال ۱۱۰۸ قمري (دوره صفويه) بازارهاي تهران را فاقد سقف هتل شهر توصيف مي‌كند. در ميان اماكن بازار تهران، بازار بين‌الحرمين، از ساخته‌هاي دوره محمدشاه قاجار و بازار امير، سراي امير و بازار كفاش‌ها از افزوده‌هاي دوران ناصرالدين شاه است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

باغ پرندگان تهران


يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد باغ پرندگان تهران، رها بودن پرندگان در محيط است، به اين معنا كه حدود 90 درصد از پرنده‌هاي اين مجموعه در فضاي كاملا روباز و در محيط بدون قفس نگهداري مي‌شوند، بسياري از پرندگان در همان روزهاي اول با هتل گلشهر تهران محيط جديد زندگي‌شان اخت شده‌ و حتي ‌ تخم هم گذاشته باغ با محل نگهداري انواع طوطي‌ها و كبوترها شروع مي‌شود، در طول مسير مي‌توانيد پرندگان شكاري، كوهي، صحرايي و آبزي را در نزديكي هم در محيط طبيعي خودشان ببينيد. فقط پرندگاني مانند طوطي‌سانان و شكاري‌ها بايد در قفس نگهداري شوند، قفس اين پرنده‌ها طوري طراحي شده كه آنها بتوانند در ارتفاع بالا پرواز كنند و همه‌جا را زيرنظر داشته باشند. ايستگاه پاياني باغ پرندگان هم قلمرو شترمرغ‌هاي آفريقايي و ايراني است و در‌كنار هر قفس يا محيط روباز كه به يك نوع پرنده خاص تعلق دارد تابلوهايي نصب شده كه نام پرنده به همراه نام علمي آن به زبان انگليسي هتل آپارتمان مديا تهران نوشته شده است. اگر احساس كرديد به اطلاعات بيشتري از آنچه روي تابلوها نوشته شده نياز داريد مي‌توانيد از خانم‌هاي كارشناس راهنماي پرندگان كمك بگيريد، آنها را مي‌توانيد در حال قدم زدن كنار قفس پرندگان پيدا كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۵۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

باغ وحش تهران


 در اين دوره به جز زماني كه شاه به آنجا مي آمد، بازديد براي عموم آزاد بود و كم كم باغ وحش گسترش يافت تا به شكل كنوني در آمد و اكنون باغ وحش تهران در زميني به وسعت هفت هكتار جنب پارك ارم مستقر است. مسير بازديد از حيوانات طوري هتل ساينا تهران طراحي شده كه هنگام ورود و خروج بتوانيد تمامي حيوانات را ببينيد و از همان مسير ورود خارج شويد. با وجود اين طراحي مسير، باز هم بهتر است از همان ابتدا نقشه باغ وحش را از اطلاعات ورودي بگيريد تا ديدن بعضي از حيوانات را از دست ندهيد. بيشتر از 800 جاندار از 111 گونه مختلف در قفس هاي كوچك و بزرگ باغ وحش ارم زندگي مي كنند؛ از گونه هاي مختلف پستانداران، خزندگان، آبزيان و پرندگان. حدود 60 درصد اين حيوانات بومي ايران و باقي از نقاط ديگر دنيا به خصوص آفريقا به ايران آورده شده اند. شايد بخواهيد بدانيد چرا اين حيوانات و چرا حيوانات ديگر نه؟ مهم ترين دليل انتخاب گونه ها را مي توان شرايط آب و هوايي دانست هتل رز تهران اگر به حيوانات علاقه داشته باشيد مي دانيد كه لذت در آغوش گرفتن يك توله شير چقدر مي تواند هيجان انگيز باشد. البته فراموش نكنيد كه بايد اول نترسيد و بعد هم دوستشان داشته باشيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

برج طغرل تهران


نماي داخلي اين برج به صورت استوانه و نماي بيروني آن از 24 كنگره با زوايه‌هاي حاده تشكيل شده است. ديوارهاي بالاي ارتفاع 4متر به هتل كوروش تهران صورت تو خالي طراحي شده است و وسط آن پلكاني به عنوان رابطي ميان بخشهاي زيرين و بالايي برج در ضلع شمالي بنا وجود دارد. سازنده اين برج در كف آن و كناره‌هاي ديوارها، كانالهاي گذر هوا تعبيه كرده‌ است كه اين كانالها مانع از رطوبت بنا مي‌شود. استاد سازنده اين برج كاربردهايي را در جاودانه ساختن آن بكار برده و معماري پنهاني هم براي پي بردن به اسرار آن عجين كرده است.از جمله كاربردهاي اين برج استفاده در شبهاي تار با روشن كردن آتش بر باروي بلند آن براي راهنمايي مسافران كه از جانب هتل مارليك تهران خراسان به ري مي‌آمدند بود و در روز، احتياجات گاه شماري مردم را برطرف مي كرده است. برج طغرل ويژگي پنهان ديگري هم داردكه زيبايي انديشه استاد سازنده خود را جلوه‌گ مي‌كند و آن ساعت آفتابي منحصر به فرد در دل كنگره‌هاي آن است كه شايد مورد مشابه آن در تاريخ علم كمتر يافت ‌شود .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

زندان هارون تهران


بطور تحقيق نام زندان  هتل ميگون در قديم الايام بدين بنا اطلاق شده و امروزه هم به همين نام خوانده مي‌شود. گذشت زمان و حوادث دوران لطمه زيادي به بنا وارد آورده، ولي تا اندازه‌اي مرمت گرديده‌است. آنچه معلوم است بناي مزبور همانطور كه از اسم آن بر مي‌آيد، زنداني از دوران آل بويه بوده و صرفاً بمنظور زندان‌هاي انفرادي ساخته شده‌است. اين اثر در تاريخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴  به‌عنوان يكي ازآثار ملي ايران به ثبت رسيده است. هتل دياموند تهران را به ميهماناني توصيه ميكنيم كه ميخواهند اقامتي آرام و بانشاط تجربه را نمايند. موقعيت مناسب هتل در منطقه فرشته شهر تهران هم آرامش را به همراه دارد و هم بهره مندي از آب و هواي خوب شمال پايتخت را نصيب ميهمانان ميكند. اگر شما به دنبال هتلي مناسب درشمال تهران ميگرديد، هتل دياموند به جهت نزديكي به خيابان وليعصر، نمايشگاه بين المللي تهران و تجريش پذيراي شما مي باشد. تفاوت تايپ هاي اتاق هاي هتل دياموند در مساحت اتاق ها مي باشد . تمامي اتاق هاي رويال هتل داراي 50 متر مساحت و از تايپ A  به تايپ D از بزرگ به كوچك مي باشند. همچنين تمامي اتاق هاي رويال، تايپ A و تايپ C داراي پنجره با نماي خيابان هستند، ساير اتاق داراي پنجره با نماي پاسيو مي باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹:۰۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

برج ميلاد تهران


و مركز بي ‌بديل فرهنگي، گردشگري تهران به شمار مي‌آيد. برج ميلاد تهران از سال ۱۳۸۶ با هدف بهره برداري از مجموعه برج ميلاد فعاليت خود را هتل نادري نو آغاز نموده است. كاربري برج، تسهيل و گسترش ارتباطات بي‌سيم در سطح تهران، بهينه‌سازي  و گسترش پوشش راديو و تلويزيون، ايجاد زير ساخت‌هاي تلويزيوني ديجيتال، هواشناسي، كنترل ترافيك و گردشگري است. شكل كلي بدنه يك هشت ضلعي مركزي با تعدادي ديوار داخلي و چهار باله ذوزنقه اي شكل است. در ۳ ضلع اين شفت ۶ دستگاه آسانسور با سرعت ۷ متر بر ثانيه بازديد كنندگان را در كمتر از ۵۰ ثانيه به راس برج منتقل مي كنند و در ضلع چهارم ۱۸۶۸ پله هاي فرار نصب شده است. بدنه اصلي برج كاربري عمومي هتل هالي تهران ندارد و فقط محل عبور تاسيسات و آسانسور هاي پر سرعت برج است   سكوي ديد سربسته و ترياي هتل هالي تهران آن در طبقه چهارم سازه راس با امكان ديد به پايين برج قرار دارد، در ترياي اين طبقه امكانات پذيرايي از ميهمانان فراهم شده است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۸:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هتل تاوريژ و هتل اسكان تهران


پارك ملت تهران تفرجگاهي است مفرح و دلنشين در شمال پايتخت و مجسمه هاي مشاهير ايران در آنجا قرار گرفته و داراي امكانات ورزشي و بازي و همچين پرديس گالري ملت كه مي تونيد فيلم ببينيد. درياچه پارك ملت در قسمت بالايي پارك است.  اما هتل نزديك به اين پارك هتل تاوريژ در نزديكي ميدان ونك قرار گرفته است. اگر به دنبال اقامتي لوكس در شهر تهران مي باشيد ما اين هتل آپارتمان را به شما پيشنهاد ميكنيم. هتل تاوريژ با انواع سوئيت، مجهز به پيشرفته ترين سيستم هاي تهويه مطبوع و خنك كننده، همچنين داراي مدرن ترين سيستم هاي صوتي و تصويري و با كادري آموزش ديده تلاش دارد تا ميزباني شايسته براي ميهمانان لوكس پسند خود باشد.
ميهمانان هتل ميتوانند صبح خود را با منوي صبحانه هتل تاوريژ شامل انواع غذاهاي گرم مانند ژامبون، هات داگ ،اُملت و انواع غذاهاي سرد ماننده كره، پنير، مربا، حلوا شكري، گردو و نوشيدني هاي خوش طعم، پر انرژي شروع نمايند. از ديگر امكانات پارك ملت سينماي چهار بعدي پارك كودكان يه باغ وحش كوچك براي علاقه مندان به محيط زيست. هتل اسكان تهران نيز در فاصله اي دورتر از  پارك ملت قرار گرفته هتل اسكان تهران در مركز فرهنگي و تجاري تهران و در نزديكي بازار بزرگ تهران و مجاورت موزه هاي شهر تهران قرار گرفته است. به همين خاطر اقامت ميهمانان در هتل اسكان تهران دسترسي آنها به مكان هاي مختلف شهر تهران را آسان تر مينمايد. هتل اسكان تهران داراي 42 اتاق و سوئيت است كه همگي به زيباترين شكل ممكن همراه با تجهيزات مدرن مجهز شده‌اند. همه اتاق هاي هتل اسكان داراي تلويزيون رنگي، ويدئو مركزي با پخش فيلم هاي متنوع، سيستم صوتي، يخچال، تلفن ديجيتال، گاو صندوق، سيستم تهويه مطبوع (چيلر) و سيستم اعلام حريق مي‌باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بقعه بي‌بي زبيده تهران


بقعه بي‌بي زبيده بر بالاي تپه يا تلي كوچك هتل تاوريژ از خاك بنا شده است. بناي اصلي بقعه شامل حرم كنوني است كه در قرن نهم هجري ساخته شده است. در آغاز دوره قاجاريه، سرداب شرقي- غربي با دهليز ورودي و اتاق مجاور آن در شمال تپه به حرم افزوده شد و در بالاي آن نيز رواق و ايوان ساختند. سپس به سه طرف ديگر حرم، ايوان‌هاي ساده افزودند و بقعه بي‌بي زبيده شهرري را به صورتي كه اكنون هست، درآوردند. لوحه‌اي به خط نستعليق در رواق حرم بقعه هتل اسكان بي‌بي زبيده شهرري قرار دارد كه شرح مسافرت بي‌بي شهربانو و دخترش زبيده خاتون از كربلا و آنچه را كه بر سر اين مادر و دختر رفته به طور كامل بيان مي‌كند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |