پروازهاي محلي/پروازهاي بين‌المللي


مسلم است كه پروازهاي محلي، از شهري رزرو هتل به يك شهر ديگر در رزرو هتل همان كشور، ارزان‌تر از پروازهاي بين‌المللي از يك كشور ديگر به آن شهر است. اگر قصد پرواز از يك شهر مرزي به شهري در كشور رزرو هتل همسايه را داريد، راهِ ارزان‌تر اين است كه از راه زميني مرز را رد كنيد و به دمِ دست‌ترين شهرِ رزرو هتل كشور همسايه برويد، و بعد از آنجا به مقصد موردنظرتان پروازكنيد. مثلاً اگر در سن‌ديه‌گو هستيد رزرو هتل و مي‌خواهيد به مكزيكوسيتي سفركنيد، از راه زميني به تيهوانا برويد و از آنجا به مكزيكوسيتي رزرو هتل پروازكنيد. يا اگر مي‌خواهيد از هنگ‌كنگ هتل هاي كيش به پكن پرواز كنيد، مرز زميني را ردكرده رزرو هتل به شن‌ژن برويد و از آنجا به پكن پرواز كنيد. در اُوتاوا و مونترال هستيد؟ مي‌توانيد از فرودگاه رزرو هتل شهرِ Syracuse N.Y. براي رفتن به شهرهاي آمريكايي استفاده كنيد و اگر در تورنتو به سر مي‌بريد رزرو هتل به‌جاي Lester B. Pearson از Buffalo به شهرهاي آمريكايي پرواز كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۵۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پرواز هاي خارجي و رزرو هتل


براي پروازهاي خارجي از تهران رزرو هتل تنها رزرو هتل گزينه‌ي شما فرودگاه امام خميني است. اما بسياري از شهرهاي بزرگ معمولاً بيش از يك فرودگاه دارند رزرو هتل. پروازهاي تمام فرودگاه‌ها را بررسي كنيد تا ارزان‌ترين پرواز را پيداكنيد. مثلاً اگر مي‌خواهيد از كاليفرنيا رزرو هتل پرواز كنيد، سراغ فرودگاه بين‌المللي اوكلند (OAK) و فرودگاه بين‌المللي سان‌فرانسيسكو (SFO) را بگيريد. رزرو هتل در شهرهاي بزرگي مثل لندن، فرودگاه‌هاي بزرگ‌تر مانند هيتروي، حمل و نقلِ (carrier) فول‌سرويس ارائه رزرو هتل مي‌دهند و lounge (سالن استراحت) و airbridge (راهروهاي ورود مستقيم به هواپيما) دارند. اما فرودگاه‌هاي رزرو هتل جديدتري مثل Luton و Stanstedمسيرهاي كوتاه‌تر و پروازهاي ارزان‌‌تري ارائه مي‌كنند. فروشگاه‌هاي  رزرو هتل كمتري در آن‌ها به چشم مي‌خورد و براي سالن‌هاي استراحت بايد پول پرداخت كنيد و بدتر از  رزرو هتل آن اين‌كه دور هتل هاي شيراز از مركز شهر هستند. اگر زمانِ دقيق رسيدن‌تان به فرودگاه را نمي‌دانيد، آخرين پرواز آن روز را رزرو هتل رزرو كنيد. با اين كار اين امكان را داريد كه زودتر از زماني كه انتظارش را داريد به فرودگاه برسيد و بتوانيد رزرو هتل با Standby (ليست رزرو) پروازي كه قبل از پرواز خودتان است، پرواز كنيد. البته به‌شرطي كه بليت‌تان رزرو هتل اين اجازه را به شما بدهد. (بليت‌هاي budget ممكن است اين امكان را نداشته باشند.)


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راهنماي سفر هوايي


اين راهنما براي كساني نوشته رزرو هتل شده‌است كه سفرهاي هوايي زيادي دارند، يا خواهند داشت و بيشتر براي كار سفر مي‌كنند. اما مطالعه‌ي رزرو هتل آن براي مسافر معمول نيز مي‌تواند مفيد باشد. اين نكات به شما كمك مي‌كند كه هتل اصفهان پرواز امن‌تر، راحت‌تر و رزرو هتل لذت‌بخش‌تري داشته باشيد. اين راهنما براي كساني نوشته شده‌است كه سفرهاي هوايي زيادي دارند، يا خواهند رزرو هتل داشت و بيشتر براي كار سفر مي‌كنند. اما مطالعه‌ي آن براي مسافر معمول نيز مي‌تواند مفيد باشد. اين نكات رزرو هتل به شما كمك مي‌كند كه پرواز امن‌تر، راحت‌تر و لذت‌بخش‌تري داشته باشيد. چنان‌چه از ايران سفر رزرو هتل مي‌كنيد، معمولاً حق انتخاب چنداني براي انتخاب شركت هواپيمايي خود نداريد. اما با اين حال بد نيست رزرو هتل بدانيد كه برخي سايت‌ها خطوط هوايي را از نظر كيفيت درجه‌بندي كرده‌اند (مثل StarRanking) و به شما رزرو هتل كمك مي‌كنند كه به راحتي، پرواز سر وقت و خدمات ارائه‌شده‌ي شركت‌هاي هواپيمايي مختلف را  رزرو هتل با هم مقايسه كرده و مناسب‌ترين شركت رزرو هتل را انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سفر به لوكس ترين اقامت گاه هاي ايران


سفر در ايران تجربه هاي خاص خودش را دارد، بخشي از اين خاص بودن به اقامت شما در طول سفر باز ميگردد شما مي توانيد در دل تاريخ در شهر اصفهان كه زماني مركز حكومت هاي قدرتمندي بوده در كاروانسرايي تاريخي كه امروز به يكي از لوكس ترين هتل هاي ايران تبديل شده اقامت كنيد، تجربه اقامت در هتل عباسي اصفهان شما را به دل تاريخ و درون افكار مردمان صدهاي گذشته اين سرزمين مي برد. شما در اتاق هاي اقامت خواهيد داشت كه روزگاري خيلي دور مردماني مثل ما در آن زندگي ميكردند. با عبور از اين هتل لوكس و تاريخي به هتلي مي رسيم كه در سرزمين امام رضا و در شهر مشهد واقع شده است، هتل درويشي مشهد يكي از لوكس ترين و جديد ترين هتل هاي ايران مي باشد كه در خيابان امام رضا مشهد و در نزديكي حرم واقع شده است. هتل درويشي با پنج ستاره و ارائه سرويس هاي متنوع در حال خدمت رساني به زائران امام هشتم مي باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۲۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رزرو هتل و اقامت در تهران


تهران به عنوام پايتخت ايران و مركز سياسي و بزرگترين قطب اقتصادي كشور مقصدي است كه به طور عمومي هر ايران را حداقل يك بار به خود مي كشاند. اگر شما يك تاجر هستيد و قصد تجارت در تهران را داريد و يا ميخواهيد در يكي از نمايشگاه هاي شهر تهران شركت كنيد و جلسات كاري برگزار نماييد و در اين ميان منزلت شما به عنوان يك تاجر حفظ گردد پيشنهاد ما اقامت در يكي از هتل هاي شمال تهران مي باشد. در شمال تهران و در كنار نمايشگاه بين المللي تهران هتل استقلال به عنوان يكي از هتل هاي پنج ستاره و معروف شهر مي تواند ميزبان خوبي براي سفر شما باشد. كارمندان حرفه اي كادر مجرب انواع رستوران و سرويس هاي با كيفيت 24 ساعته همه مزاياي اقامت در اين هتل بزرگ مي باشند. اما اگر قصد اقامت در يك هتل مجلل و نوساز در شمال تهران را داريد كه به روز ترين تجهيزات دنيا مجهز است و علاوه بر كيفيت سرويس ها لوكس بودن آن نيز براي شما مهم است پيشنهاد ما اقامت در هتل اسپيناس پالاس است. حتما اقامت در هتل اسپيناس پالاس تجربه شما را از سفر و اقامت در هتل هاي ايران تغيير خواهد داد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رزرو هتل هاي مشهد


زيارت بارگاه ملكوتي حضرت امام رضا (ع) در نزد تمامي ايرانيان از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشد. مردم از سراسر ايران براي زيارت امام رضا به مشهد مي آيند. يك از دقدقه هاي مسافران شهر مشهد اقامت ايشان در طول سفر مي باشد. اصولا ميهمان دوست دارند در يكي از هتل هاي مشهد كه در نزديكي حرم واقع شده است براي رزرو هتل اقدام نمايند. هتل قصر طلايي مشهد كه در خيابان امام رضا واقع شده را مي توان به عنوان يكي از هتل هاي نزديك حرم نام برد كه البته اقامت در اين هتل با توجه به هزينه هاي بالاي رزرو اتاق براي همه افراد مقدور نيست. مسافران شهر مشهد مي توانند در خيابان امام رضا و يا سه خيابان ديگر منتهي به حرم امام با قيمت هاي بسيار پايين تر براي رزرو اتاق و اقامت اقدام نمايند. البته ما توصيه نميكنيم كه ميهمان براي يافتن هتل مناسب در شهر مشهد به جستجو بپردازند بلكه قبل از آغاز سفر از طريق سايت رزرواسيون آريا تمام هتل هاي شهر مشهد را ميتوانند به همراه اطلاعات جانبي مشاهده و برسي نموده و سپس هتل مناسب خود را انتخاب و از طريق همين سايت رزرو خود را به صورت آنلاين انجام داده و تاييده دريافت نمايند تا در مقصد زمان سفر را براي مسائل اينچنيني صرف نكنند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رزرو هتل در اقامت گاه هاي ايران


يكي از مراحل مهم هر مسافرتي يافتن اقاماتگاه مناسب با شرايط و فصل سفر مي باشد. اگر در ايران و به همراه خانواده مشغول سفر مي باشد بايد توجه نماييد كه هتلي مناسب با امكاناتي نظير سرويس حمام و دستشويي در اتاق ها پيدا كنيد. همينطور هزينه هاي مربوط رزرو هتل بخش بزرگي از بودجه  سفر شما را به خود اختصاص مي دهد. براي اينكه بتوانيد با كمترين هزينه هتل مناسبي رزرو نماييد تجربه من به عنوان يك ايران گرد براي شما استفاده از سايت هاي رزرو آنلاين هتل از جمله ررزرواسيون آريا مي باشد كه همواره در حال ارائه بيشترين تخفيف ها براي اقامت ميهمان است. اگر قصد سفر به شهر تهران را داريد و مي خواهيد در يكي از هتل هاي تهران اقامت كنيد و بودجه شما محدود است بر روي زمان سفر خود تمركز نماييد تا در زمان هايي كه شهر در حال اجراي نمايشگاه هاي بين المللي يا داخلي مي باشد و يا در زمان هايي كه فصل پيك تهران هست اين سفر را انجام ندهيد. يكي از بهترين زمان ها براي سفر به تهران و رزرو هتل هاي تهران اسفند ماه و ايام عيد نوروز است زيرا در اين ايام هتل ها تا 50 درصد تخفيف به ميهمانان خود ارائه مي نمايند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴:۰۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

حفاري چاه عميق

چاه عميق با دستگاه‌هـاي‌ مكانيكي‌ حفر مي‌شود. عموماً قسمت‌ آبده‌ آن‌ بيش‌ از پنجاه‌ متر از سطح ايستايي آب پايين ميرود. چاه عميق ممكن‌ است‌ از چندين‌ لـايه آبدار بگذرد؛ به طوري كه لوله‌هاي فلزي مشبك منصوب در آن كه از لـايه‌هـاي مختلف ميگذرد، مي تواند از همه ذخائر آب لـايه‌هـا استفاده كند. با آغاز پمپاژ و استخراج آب از چاه، سطح آب زيرزميني حفاري چاه عميق در اطراف چاه به تدريج پايين رفته، فرورفتگي مخروطي شكلي در سطح ايستايي آب اطراف چاه ايجاد مي‌شود. بر اثر پايين رفتن سطح آب در اطراف چاه، جريان طبيعي آب زيرزميني تغيير كرده و آب اطراف و نقاط دورتر با سرعتي بيشتر به سمت چاه جريان ‌يافته و يك مخروط افت ايجاد ميشود. از آنجا كه چاه‌هـاي عميق درعمق زياد در سفره‌هـاي آب زيرزميني حفر ميشوند، ترسالي و خشكسالي تأثير فوري بر آبدهي حفاري چاه عميق آنها ندارد. اما بهره برداري از تعداد زيادي چاه عميق در يك حفاري چاه عميق دشت با مكش بيش از حد آب از اعماق زياد، ميتواند نهايتاً منجر به افت شديد سطح عمومي  سفره آب در آن دشت شود. اين پديده باعث كاهش آبدهي عمومـ چاه‌هـا و خشكيدن قنوات احداث حفاري چاه عميق شده در آن سفره آبي خواهد شد. همين ويژگي منفي چاه‌هـاي حفاري چاه عميق عميق ضمن آنكه ميتواند موجب توسعه كشاورزي در كوتاه مدت شود، عامل اصلي بروز تنش و دعوا بين بهره برداران يك سفره آبي و حتي بين نسل‌هـاي متوالي آنها ميباشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چاه هاي دستي

به دليل برداشت محدود آب از چاه‌هـاي دستي حفاري چاه و وجود بيابان‌هـاي پهناور، تكنيك استفاده از قنات در فرهنگ كشاورزي ايران به وجود آمد. قنات كه توسط مقنيان ايراني اختراع شده هزاران حفاري چاه عميق سال قدمت دارد. تاريخ قنات به طور مشخص به دوره ايران باستان بر ميگردد. با وجود اينكه چندين هزار سال از اختراع آن مي‌گذرد، هنوز همـ اين روش استحصال آب در بخش‌هـاي وسيعي از كشور معمول و متداول است. تا قبل از حفاري چاه عميق ورود تكنولوژي حفر چاه عميق به كشور، قنات ركن اصلي كشت و زرع در نواحي حفاري چاه عميق خشك را تشكيل ‌داده و زيربناي  فرهنگ شهرنشيني در فلـات مركزي ايران به شمار ميرفت.قاعده عرفي مهمي كه ميبايست در حفر  حفاري چاه عميق قنات همواره به آن توجه ميشد، وجود فاصله كافي در طول تران بين رشته قنوات مجاور بود. حق و عدالت اقتضاء ميكرد كه اگر كسي قناتي احداث كرد براي آنكه بتواند از آبي كه استحصال شده استفاده مطلوب را در حال و آينده ببرد، نبايد ديگران قنات ديگري در نزديكي تران يا حفاري چاه عميق مسير حفاري چاه پيشرفت قنات او حفر كنند تا موجب نقصان آب و ضرر و زيان او شوند. اين مقدار فاصله را در اصطلـاح شرعي و عرفي "حريم" مينامند. روايات و تفاسير بسياري در شرع مقدس اسلـامـ وجود دارد حفاري چاه عميق كه مبناي تعيين مقدار حريمـ را قاعده  "لـا ضَرَر" بيان  ميكند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چاه هاي نيمه عميق

چاه‌هـاي عميق و نيمه عميق موتوري. حفاري چاه عميق اين چاه‌هـا در ايران‌، بعد از جنگ‌ جهاني‌ دومـ‌  ابتدا در شهرها و سپس‌ براي‌ آبياري‌ كشاورزي‌ و باغهاي‌ مجاور شهرها احداث‌ شدند. با تأسيس نخستين شركت ايراني براي حفر چاه‌هـاي ژرف در كشور توسط اسفنديار يگانگي در سال‌هاي  25-1324 دوران حفاري چاه عميق بهره گيري از آب‌هاي زيرزميني‌ بوسيله چاه‌هـاي عميق در كشور آغاز شد.رشد سريع جمعيت در صده اخير، در كنار پيشرفت‌هـاي تكنولوژيك منجر به گسترش و تنوع كشاورزي، مدرن شدن شيوه‌هـاي توليد، پيدايش ادوات كشاورزي پيشرفته و نياز و انگيزه بيشتر حفاري چاه عميق براي افزايش سطح زير كشت شد. از طرفي، امكان حفر چاه‌هـاي عميق در مدت زمان تنها چند روز و با حفاري چاه صرف هزينه ناچيز در قياس با شيوه سنتي احداث قنات، انگيزه مضاعفي را جهت افزايش سريع و قارچ گونه چاه‌هـاي عميق به منظور تأمين حفاري چاه عميق نياز آبي كشاورزي رو به گسترش بوجود آورد. ميزان روزافزون يارانه‌هـاي انرژي نيز در اين رقابت ناعادلـانه قطعاً مؤثر بود. نتيجتاً، حفر چاه‌هـاي عميق و نيمه عميق در ايران به ويژه از دهه 1340 به بعد گسترش روز افزون حفاري چاه عميق يافت و در نيمه دومـ دهه 1350 به اوج خود رسيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حفاري | ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |